20-lecie AK w Biadolinach

W sobotę, 28 października, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Biadolinach obchodził jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, którą celebrował ksiądz dr hab. Jan Bartoszek, Asystent AK Diecezji Tarnowskiej. Podczas Mszy Świętej poświęcono sztandar POAK Biadoliny, który jest widocznym symbolem działalności Akcji Katolickiej oraz wartości, jakie reprezentuje. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Bartoszek udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II, a członkowie AK rozdali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz modlitwą, która czytana jest na każdym, comiesięcznym nabożeństwie do św. Jana Pawła II.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością prezes DIAK- Robert Rybak, oraz przedstawiciele Zarządu DIAK Archidiecezji Krakowskiej- pan Jakub Swalarz i pani Maria Chromy. Obecni byli także, byli wikariusze parafii Biadoliny ksiądz Jacek Walczyk i ksiądz Łukasz Ruchała, przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi, byli członkowie POAK oraz sympatycy i darczyńcy oddziału AK w Biadolinach.
Po zakończonej Mszy Świętej, wszyscy zaproszeni goście udali się do Domu Strażaka w Biadolinach Radłowskich na wspólny posiłek. Były życzenia, gratulacje, wspomnienia i, oczywiście, jubileuszowy tort.
Wszyscy zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe serca z hasłem, które od dłuższego czasu towarzyszy członkom POAK Biadoliny – „Dobrze, że jesteś!”

Fot. Amelia Sumara