Sztafeta modlitewna w parafii Matki Bożej Niepokalanej

Nowy Sącz.

2 sierpnia 2023 roku w nowosądeckim kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej – Sanktuarium św. Rity odbyły się uroczystości w ramach modlitewnej sztafety Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej w obronie świętości i dobrego imienia Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce.
Modlitewne czuwanie członkowie POAK rozpoczęli odmówieniem części chwalebnej Różańca św. z rozważaniami Jana Pawła II.
Mszę świętą, którą przy relikwiach św. Jana Pawła II celebrował ks. Michał Dubas – Asystent kościelny Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, poprzedziła nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Eucharystii ks. Asystent odczytał przewidzianą na ten dzień katechezę środową papieża Jana Pawła II pn. „Kościół misyjny”.
Nabożeństwo zakończono odmówieniem litanii do św. Jana Pawła II i ucałowaniem Jego relikwii. Liturgii towarzyszyły okolicznościowe pieśni.

Bożena Kwitowska
prezes POAK par. MBNiepokalanej w Nowym Sączu