Spotkanie Opłatkowe Akcji Katolickiej Dekanatu Wojnicz

01indeks30 stycznia 2016 r. w Parafii Wojnicz odbyło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Dekanatu Wojnicz. Rozpoczęło się Mszą Św. w Kolegiacie pw. św.Wawrzyńca Męczennika. Gości powitał Prepozyt Kapituły Wojnickiej ks. dr Jan Gębarowski Proboszcz Parafii. Szczególnym gościem był Diecezjalny Asystent AK ks.dr Jan Bartoszek, który przywiózł relikwie św. Wojciecha i przewodniczył celebrze. W kazaniu ks. Jan Bartoszek zwrócił uwagę na  szczególne zadania członków AK w Roku Miłosierdzia. Powinniśmy być przykładem życia w prawdzie, modlić się, służyć bliźnim oraz pozyskiwać nowych członków. Oprawę muzyczną liturgii uświetnił zespół młodzieżowy pod kierunkiem ks.Jakuba Misiaka. Liturgia zakończyła się ucałowaniem relikwii św.Wojciecha. Szczególnym dopełnieniem było odbywające się w ciepłej i serdecznej atmosferze spotkanie opłatkowe w sympatycznym miejscu..

Krystyna Gawęda