Inscenizowana Droga Krzyżowa w Krużlowej

W niedzielę po zakończeniu rekolekcji, dnia 26 marca 2023r parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krużlowej przeżywała szczególne misterium Męki Pańskiej. Dorośli parafinie wraz z grupą młodzieżową ze szczególnym udziałem członków Akcji Katolickiej przygotowali . Pierwsza część rozpoczęła się w górnym kościele ukazując pasję naszego Zbawiciela, wskazując na okazane całemu rodzajowi ludzkiemu miłosierdzie Boże wypływające z Jego ofiary krzyżowej. Po zakończeniu przedstawienia w świątyni tłumnie zgromadzeni wierni uczestniczyli w plenerowej drodze krzyżowej złączonej ze wspaniałą inscenizacją ostatnich chwil ziemskiego życia Pana Jezusa i ustanowieniem leczącego sakramentu pokuty i pojednania.
Stało się tradycją, że w naszej parafii co roku obywa się inscenizowana droga krzyżowa. W tym roku odbyła się 16 raz .

Elżbieta Obrzut
Prezes POAK