Akcja Katolicka w obronie Jana Pawła II

W niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 roku, przypadała 18 rocznica śmierci Patrona Akcji Katolickiej w Polsce, Świętego Jana Pawła II.
W związku z atakami na osobę tego Wielkiego Polaka, właśnie w tym dniu, Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej rozpoczęła sztafetę modlitewną w obronie dobrego imienia naszego Patrona. Sztafetę rozpoczęliśmy w tarnowskiej katedrze właśnie 2 kwietnia, a zakończymy 22 października w uroczystość Świętego Jana Pawła II. Modlitwa będzie w tym czasie nieprzerwanie trwała w 201 Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej naszej Diecezji. Chcemy także na nowo niejako odkryć nauczanie Papieża Polaka, poprzez zapoznawanie się w katechezami środowymi Jana Pawła II.
Ponadto w niedzielne popołudnie członkowie Akcji Katolickiej naszej Diecezji włączyli się w marsz ulicami Tarnowa w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II.
Jako Akcja Katolicka sprzeciwiamy się atakom na Największego w Rodu Polaków. Jesteśmy pokolenie JP2 i nie zgadzamy się na szkalowanie, obrażanie i zakłamywanie prawdy i kwestionowanie świętości Jana Pawła II, na atakowanie Go przez nieprzyjaciół Kościoła i Polski.
Zachęcam i zapraszam wszystkich parafian naszej Diecezji, tam gdzie działa Akcja Katolicka, do wspólnej modlitwy, dawania świadectwa i stawania w obronie Jana Pawła II.

Robert Rybak