Droga Krzyżowa z rozważaniami o Ojcu Świętym

W dniu 2 kwietnia przypadła 18 rocznica śmierci naszego wielkiego rodaka Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z parafii Gręboszów przygotował i poprowadził Drogę Krzyżową z rozważaniami o Ojcu Świętym i z fragmentami jego przemówień. .Zgromadzonych parafian z naszej parafii a także z parafii Borusowa , parafii Żelichów oraz zaproszonych gości powitał ksiądz proboszcz Wiesław Babiarz. Zwrócił on uwagę że w dzisiejszych czasach osoba tego Wielkiego Polaka w naszym kraju jest zaciekle atakowana i deprecjonowana dlatego należy stanowczo stanąć w obronie jego czci i godności. Tym bardziej że jeszcze jako kardynał Krakowski sprawował Mszę Świętą w naszej parafii i znajduje się tu Jego pomnik. Po powitaniu rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Duży krzyż nieśli strażacy z OSP Gręboszów a poszczególne stacje prowadzili członkowie POAK, ksiądz Wojciech Maślanka proboszcz parafii Borusowa a także pan Janusz Skowron asystent dekanalny Akcji Katolickiej dekanatu Żabno. Śpiew pieśni po każdej stacji prowadziły zaprzyjaźnione z księdzem proboszczem panie Ewa i Ania. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej wyszliśmy przed kościół aby pod pomnikiem Jana Pawła II który pięknym wieńcem udekorowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Gręboszowskiej a wartę honorową pełnili druhowie strażacy odśpiewać ulubioną pieśń Papieża „Barkę”. Wszystkim którzy wzięli udział w tym wydarzeniu mimo niekorzystnej pogody a także tym którzy łączyli się z nami poprzez transmisję internetową składam serdeczne podziękowania.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Gręboszowie Tadeusz Adamczyk.