25-lecie POAK w parafii w Barcicach

22 stycznia 2023 roku POAK parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach świętował jubileusz 25-lecia istnienia. Spotkanie założycielskie kandydatów do Akcji Katolickiej odbyło się 7 listopada 1997 roku. Podczas Mszy św. odprawionej przez Księdza Proboszcza Andrzeja Kędrynę i Księdza Prałata Stanisława Dziekana, dziękowaliśmy Panu Bogu za błogosławieństwo i łaski, które w ciągu tych lat na nas spłynęły oraz prosiliśmy o siły i światło Ducha świętego do dalszej owocnej działalności. W modlitwie polecaliśmy Panu Bogu zmarłych członków Akcji Katolickiej.
Podczas homilii ks. Marcin Kwiecień powiedział: „ Przyznać się do Pana Jezusa, wskazywać na Niego kiedy inni od niego odchodzą to takie piękne. Być przy Bogu kiedy jest nam ciężko, kiedy przychodzą trudności, również w radości to wielka wygrana”.

Drugą część jubileuszu wypełniło spotkanie kolędowe przy stole, w otoczeniu bogatego księgozbioru w Domu św. Józefa, gdzie Akcja Katolicka ma swoją salę spotkań formacyjnych.
Gościem specjalnym był inspirator i pierwszy, długoletni opiekun Akcji Katolickiej Ksiądz Prałat Stanisław Dziekan.
Wśród zaproszonych Gości była Siostra Adela, która wraz ze św. pamięci Siostrą Wiesławą wyhaftowały sztandar POAK , Ks. Marcin Kwiecień oraz Sistra Jordana, Przełożona Domu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Anna Jakubowska – Prezes POAK