Papież BENEDYKT XVI w naszych sercach

Na przełomie 2022 i 2023 roku papież senior Benedykt XVI odszedł do domu Ojca. W sercach Polaków zapisał się najpierw jako bardzo oddany współpracownik św. Jana Pawła II, a później jako następca św. Piotra życzliwy Polsce i Polakom. Wraz z całym Kościołem dziękowaliśmy Bogu za dar osoby i posługę wielkiego Papieża. W parafii Nieczajna oddział Akcji Katolickiej przygotował okolicznościową, żałobną dekorację. Podczas nabożeństwa żałobnego i Mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Stanisława Bielenia we wtorek, 3 stycznia, parafianie modliliśmy się wraz z całą wspólnota parafialną w intencji zmarłego Ojca Świętego o dar Nieba.
Pisząca te słowa spotkała się z papieżem Benedyktem na Watykanie podczas audiencji w dniu 12 października 2005 roku, przekazując mu dar od Tarnowskiego Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego w Porąbce Uszewskiej.

Irena Klich
POAK Nieczajna