Wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawała II

Przypadające na 22 października wspomnienie liturgiczne Ojca Świętego Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej, obchodziliśmy w naszych parafiach.
POAK w Smęgorzowie poprowadził modlitwę różańcową z rozważaniami o św. Janie Pawle II. Następnie członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez ks. Bogdana Więcka, proboszcza parafii i asystenta dekanalnego Akcji. Liturgię przygotowali członkowie AK. Homilię wygłosił ks. asystent, przypominając postać świętego papieża. W spotkaniu uczestniczył prezes Rady Dekanalnej Andrzej Łoboda. Na ten dzień przygotowano okolicznościową dekorację papieską.
Oddział w Nieczajnej świętował również w sobotę. Członkowie POAK najpierw modlili się wezwaniami Litanii do św. Jana Pawła II, a później przewodniczyli modlitwie różańcowej z rozważaniami, na które złożyły się przemówienia papieża z audiencji środowych. Modlitwę dopełniła Msza św. z obsadą liturgiczną akcjonariuszy. Postać Ojca Świętego przybliżył jego portret, będący częścią dekoracji.
W Dąbrowie Tarnowskiej uroczysta Msza św. była celebrowana w niedzielę, 23 października. Delegacja POAK złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła koło świątyni.
Także w niedzielę przez pośrednictwo Jana Pawła II modlił się oddział Akcji w Dąbrówkach Breńskich.

Modlitwa o wyproszenie łask
(do prywatnego odmawiania)
Święty Janie Pawle II, za Twoim pośrednictwem proszę o łaskę dla mnie (i moich bliźnich). Wierzę w moc mej modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc. Wyproś mi u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlę … (wymienić prośby).
Uproś mi dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości. Pan Jezus obiecał, że o cokolwiek w Jego imię poprosimy, to otrzymamy. Dlatego i ja, Panie, pełen ufności, proszę Cię o łaskę wysłuchania i obdarzenia tym, o co się modlę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Wysłuchaj mnie, Panie. Amen.

Irena Klich
Rada Dekanalna Dąbrowa Tarnowska