Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2022 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i literacki „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce”. Organizatorem była Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej. Do konkursu o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim przystąpiło ponad 100 osób. Komisja konkursowa oceniła 98 prac plastycznych i 11 literackich. Nagrodzonych zostało 11 prac literackich i 13 plastycznych. Podczas uroczystego podsumowania konkursu w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze obecny był wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. „Polski Prymas Tysiąclecia błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński to postać niezwykle inspirująca. Nie ma wątpliwości, że życie tego wyjątkowego duchownego miało swój wpływ na losy Polski. To u jego boku wzrastał późniejszy papież św. Jan Paweł II. Wyjątkowa przyjaźń kardynała Wyszyńskiego i kardynała Karola Wojtyły oparta była także na niezaprzeczalnym oddaniu sprawom Polski. Głęboki patriotyzm i prawdziwa troska o niepodległość i niezawisłość naszej Ojczyzny były zaś podłożem wielu działań, które zmieniały oblicze Polski. W dzisiejszych czasach wielu ludzi obraża Kościół, wyśmiewa się i kpi z wiary. Religia jest passe. Jako ludzie kościoła żyjemy w innym świecie. Religia ma sens. Bóg istnieje. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie Akcji Katolickiej i włączyli się w tegoroczny konkurs” – powiedział wicewojewoda małopolski.

Anna Jakubowska
Sekretarz DIAK