Dekanat dąbrowski w Krościenku i Szczawnicy

Krościenko nad Dunajcem gościło w sobotę, 30 kwietnia 2022 roku członków stowarzyszenia Akcji Katolickiej całej diecezji tarnowskiej w ramach spotkania formacyjnego. Hasłem spotkania były słowa „Akcja Katolicka w służbie Kościoła”. Dla członków stowarzyszenia z dekanatu Dąbrowa Tarnowska, ich rodzin i sympatyków wyjazd zorganizowała Rada Dekanalna, a szczególnie jej prezes Andrzej Łoboda.
Po przyjeździe do Krościenka najpierw zwiedziliśmy centrum miejscowości. Potem w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza słuchaliśmy wykładu ks. Wojciecha Karpiela, diecezjalnego moderatora Ruchu Światło – Życie, poświęconego postaci ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu. O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w koncelebrowanej Eucharystii pod przewodnictwem ks. dra Jana Bartoszka, diecezjalnego asystenta Akcji. Byliśmy pod wrażeniem głębokiej homilii ks. Jana, wskazującego nam kierunki działania w Akcji. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo ku czci św. Wojciecha – patrona Akcji Katolickiej. Później przeszliśmy do kościoła dolnego, aby tam u grobu sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego pomodlić się i złożyć wiązankę kwiatów. Spotkanie zakończyła wspólna agapa. Następnie udaliśmy się na Kopią Górkę, gdzie mieści się centrum Ruchu.
Dalsza droga wiodła do Szczawnicy – zwiedzanie kościoła, spacer po uzdrowisku połączony z piciem zdrowotnych wód, degustacja słynnych szczawnickich lodów.
Nasze pielgrzymowanie dobiegło końca. Teraz została nam modlitwa o cud za wstawiennictwem ks. Franciszka Blachnickiego – tego potrzeba do ogłoszenia go błogosławionym.

Irena Klich
Rada Dekanalna