Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej – nadal Misjonarzem Miłosierdzia

ks-jbKs. dr Jan Bartoszek nadal Misjonarzem Miłosierdzia

Misja przedłużona do odwołania. Decyzją papieża Franciszka, powołani  przed rokiem Misjonarze Miłosierdzia, nadal będą pełnić swoje posługi. Mimo że Rok Miłosierdzia formalnie się już skończył, kapłani wciąż będą pracować w tym charakterze. Episkopat upublicznił właśnie list apostolski Głowy Kościoła w tej sprawie. To oznacza, że Misjonarz Miłosierdzia w diecezji tarnowskiej, ks Jan Bartoszek, nadal nieść będzie dobrą nowinę ludziom utrudzonym i zmęczonym przez los, których życie boleśnie doświadczyło. Jego zdaniem najważniejsze to nauczyć się przebaczenia i reagować na potrzeby drugiego człowieka.

Asystent Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej – Misjonarzem Miłosierdzia

Papież Franciszek przyjął kandydaturę księdza dra Jana Bartoszka i mianował go Misjonarzem Miłosierdzia na okres Jubileuszu Miłosierdzia.
Ojciec Święty osobiście spotka się z Misjonarzami Miłosierdzia 9 lutego 2016 roku, aby porozmawiać o szczególnej naturze posługi, która ich czeka. Natomiast 10 lutego 2016 roku, czyli w Środę Popielcową, podczas uroczystej celebracji eucharystycznej, Ojciec Święty roześle Misjonarzy do ich nowych zadań.
Szczególnym zadaniem misjonarzy będzie głoszenie miłosierdzia Bożego podczas wielkopostnych rekolekcji, kazań i katechez. Istotnym elementem ich posługi ma być spowiadanie. Na mocy przywileju papieża, mają mieć prawo do rozgrzeszania z grzechów, dotychczas zarezerwowanych jedynie dla Stolicy Apostolskiej, m.in. grzechu profanacji postaci eucharystycznych, schizmy, apostazji czy herezji, a także grzechu spowodowanego naruszeniem tajemnicy spowiedzi.
Ksiądz dr Jan Bartoszek od kilku lat bardzo gorliwie i sumiennie pełni funkcje zastępcy dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, ponadto należy także do Diecezjalnej Komisji Kaznodziejskiej. Jest kapłanem odznaczającym się wielką wiedzą i szlachetną postawą moralną, autorem wielu publikacji, szczególnie z zakresu teologii pastoralnej i homiletyki, współorganizatorem sympozjów i konferencji naukowych, znakomitym kaznodzieją.