Spotkanie kolędowe dla Seniorów w Krynicy-Zdroju

i2016_oplatek_XIX_mage006W dniu 9 stycznia 2016 r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju odbyło się XIX spotkanie kolędowe dla Seniorów. Organizatorem spotkania był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zaproszeni Goście zgromadzili się w kościele o godz. 11.00 na Mszy św., którą celebrował proboszcz parafii, ks. prałat Eugeniusz Szymczak, asystent kościelny PO Akcji Katolickiej. Następnie grupa kilkudziesięciu Seniorów przeszła do sali na plebanii. W imieniu organizatorów oraz ks. Proboszcza miłych Gości  przywitał Piotr Szyszka, prezes PO AK, który wraził ogromną radość z obecności zaproszonych Gości, a następnie, po zapaleniu świecy, poprowadził modlitwę. Tradycyjnie odczytano Słowo Boże o narodzeniu Chrystusa z Ewangelii św. Łukasza oraz wszyscy uczestnicy i organizatorzy złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.

Organizatorzy, którym przewodzili Leokadia i Jan Bober, podali obiad. Potem była kawa, herbata, zimne napoje, ciasto, owoce i inne wspaniałości. Na koniec podano sałatki i wędliny.
Po obiedzie, jak co roku, kolędy zaśpiewał dziecięcy zespół „Gamma” pod kierownictwem Barbary i Krzysztofa Gomółka.  Goście mieli okazję spotkać się w świątecznych okolicznościach, porozmawiać, kolędować, poczuć, że są potrzebni i mile spędzić czas. Dlatego, przy pożegnaniu, Seniorzy wyrażali wielką wdzięczność za to, że co roku mogą mile spędzić to styczniowe popołudnie w towarzystwie innych osób, we wspólnocie. Byli wdzięczni, że tak „na bogato” zostali ugoszczeni.

To spotkanie ma także inny wymiar. Ok. 30 osób było w nie zaangażowanych w różny sposób, w tym osoby nie będące członkami AK, młodzież, dzieci, rodzice dzieci.  Pozyskano ponad 20 sponsorów, dobroczyńców, dzięki którym na stole niczego nie zabrakło. To pogłębia relacje międzyludzkie i sprawia wiele dobra, które jest udziałem tak uczestników, jak i organizatorów i dobroczyńców.