Pielgrzymka śladami bł. Kardynała Wyszyńskiego

DZIEŃ 1 – WŁOCŁAWEK – RYWAŁD
Zbiórka w Nowym Sączu ok. 02:00 w nocy, przejazd na zbiórkę ok. 04:00 do Tarnowa i następnie przejazd do WŁOCŁAWKA. Odwiedzimy miasto, w którym kardynał Stefan Wyszyński rozpoczął swoją drogę duchową: najpierw jako uczeń Liceum im. Piusa X, a następnie student w Wyższym Seminarium Duchownym. Odwiedzimy Włocławską Katedrę, w której młody Stefan Wyszyński przyjął święcenia kapłańskie. W pobliżu katedry znajduje się budynek Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, które jest jednym z najstarszych w Polsce. Czas wolny.  Odwiedzimy również Krzyż – Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki – pomnik w postaci krzyża, znajdujący się obok tamy we Włocławku, w miejscu wyłowienia ciała zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki, ustanowiony dla upamiętnienia jego męczeńskiej śmierci z rąk komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Przejazd do RYWAŁDU do Klasztoru , gdzie znajduje się cela, w której był uwieziony Kardynał Wyszyński. Szczególne wrażenie robi narysowana przez ks. kardynała ołówkiem na ścianie droga krzyżowa. Zwiedzanie oraz Msza święta.
Przejazd w okolice Olsztyna na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 – GIETRZWAŁD – STOCZEK KLASZTORNY
Śniadanie i przejazd do GIETRZWAŁDU, gdzie miały miejsce Objawienia Maryjne. Msza święta i czas na wysłuchanie historii objawień. Możliwość przejścia Drogą Krzyżową. Następnie przejazd do Stoczka Klasztornego. Dzieje Stoczka Klasztornego pozostaną nierozłączne z postacią sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, który to przez blisko rok, więziony był za murami tutejszego klasztoru przez władze PRL. Zwiedzanie kompleksu z przewodnikiem. Przejazd w okolice Warszawy na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ 3 – ANDRZEJEWO – ZUZELA – LASKI
Śniadanie i przejazd do ADRZEJEWA, gdzie w kwietniu 1910 roku Państwo Wyszyńscy sprowadzili się i gdzie Kardynał przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej oraz bierzmowania. To tu służył do Mszy świętej i rozpoznał swoje powołanie. Na pobliskim cmentarzu odwiedzimy również grób matki Kardynała – Julianny Wyszyńskiej. Msza święta.  Przejazd do miejscowości ZUZELA – gdzie Prymas Tysiąclecia, urodził się 3 sierpnia 1901 r. jako syn tutejszego organisty. Znajduje się tu kościół parafialny, w którym został ochrzczony. Muzeum Lat Dziecięcych zorganizowano  w zrekonstruowanym drewnianym budynku dawnej szkoły powszechnej. (Brak możliwości zwiedzania w poniedziałki). Przejazd do miejscowości LASKI – gdzie znajduje się Zakład dla Niewidomych, założony przez bł.Różę Czacką. Msza święta w Kaplicy pw. Matki Boskiej Anielskiej- ufundowanej przez bł. Różę Czacką. Oprowadzanie po obiektach i miejscach związanych z błogosławioną. Kardynał Wyszyński przebywał tu jako ksiądz, w czasie II wojny światowej. Zwiedzanie zakładu oraz przejście na cmentarz, gdzie znajdują się groby założycieli Lasek. Przejazd w okolice Warszawy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 – CHOSZCZÓWKI – WARSZAWA
Śniadanie i przejazd do podwarszawskej CHOSZCZÓWKI – „Castel Gandolfo Wyszyńskiego” – tu prymas  odpoczywał od zgiełku miasta Warszawy. Następnie przejazd do WARSZAWY – gdzie Prymas przebywał od 1956 r. Odwiedzimy Bazylikę Archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie znajduje się Kaplica-mauzoleum  z sarkofagiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Msza święta. Czas wolny na Starym Mieście (możliwość organizacji obiadu dla grupy). Następnie przejazd do Świątyni Opatrzności, przy której znajduje się Muzeum poświęcone  Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz św. Janowi Pawłowi II. Zwiedzanie z przewodnikiem. (Brak możliwości zwiedzania w poniedziałek.) Następnie wyjazd na miejsce zbiórki, powrót w godzinach nocnych.

CENA PIELGRZYMKI : 1299 PLN (53 osoby płatne)

CENA ZAWIERA:
• Przejazd komfortowym autokarem
• Noclegi w hotelach *** w pokojach 2-3 osobowych
• Wyżywienie : śniadania i obiadokolacje
• ubezpieczenie NNW 10000 zł, OC
• TFG i TFP
• Opieka pilota
• Zestaw tour-guide

CENA NIE ZAWIERA :
• 75 zł – koszty realizacji programu – bilety wstępów, ofiary w Sanktuariach, opłaty za przewodników – płatne w 1 dzień wyjazdu
• dopłaty do pokoju jednoosobowego : 80 PLN/nocleg