Dzień wspólnoty Parafialnych Oddziałów AK

„W górach niknie bezładny zgiełk miasta, panuje cisza bezimiennych przestrzeni, która pozwala człowiekowi wyraźniej usłyszeć wewnętrzne echo głosu Boga.”

Św. Jan Paweł II

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbył się dzień wspólnoty Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z dekanatu Stary Sącz. W spotkaniu uczestniczyli członkowie AK z parafii p.w.: Św. Elżbiety  w Starym Sączu, Św. Antoniego w Gołkowicach , Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej  w Barcicach oraz zaprzyjaźnieni członkowie Akcji Katolickiej z Czarnego Potoka.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą o  godz. 14.00 której przewodniczył ks. Andrzej Kędryna Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej. Na wstępie   przywitał przybyłych kapłanów ks. Marka ze Starego Sącza , ks. Władysława  z Czarnego Potoka oraz wszystkich zebranych członków Akcji Katolickiej. W budującej homilii ks. Andrzej powiedział,: Tak wielu ludzi pędzi na  oślep, żyje bez Boga. Tak wiele osób stawia siebie na pierwszym miejscu zamiast Pana Boga. Pan Jezus w orędziu do świata przekazanym siostrze Józefie powiedział: „małe grono wiernych dusz wyprasza miłosierdzie dla wielkich grzeszników. Serce moje nie może zostać nieczułe na ich błagania”.
Jako członkowie Akcji Katolickiej modlitwą , świadectwem życia  robimy wiele dobrego w naszych  parafiach. Pan Jezus prosi o zaprzestanie szemrania  i mówi ja jestem nie bójcie się. Jeżeli Bóg z nami to któż przeciwko nam. Bądźcie Cyrenejczykami którzy pomagają Panu Jezusowi w czasie, w którym przyszło nam żyć”.

Na zakończenie Eucharystii  dziękowaliśmy  Ojcu Niebieskiemu za świętego rodaka odmówiliśmy modlitwę i litanię do św. Jana Pawła II. Otaczając  wyjątkowy ołtarz przy którym w 1999 roku Mszę Św. celebrował Papież Jan Paweł II odśpiewaliśmy Barkę.

Po uczcie duchowej udaliśmy się do Opoki, by dbając o przyjemności dla ciała częstować się kiełbaską z grilla i domowym ciastem. Dobry humor i pogoda nam dopisała. Spotkanie było bardzo udane i pozostanie  na długo w naszej pamięci.

Anna Jakubowska
Prezes POAK w Barcicach