Procesja Wojciechowa w Dąbrowie Tarnowskiej

procesji z relikwiami świętego Wojciecha w Dąbrowie Tarnowskiej
24 kwietnia 2023r.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej jest organizatorem obchodów Patrona Polski i Patrona Akcji Katolickiej w Polsce, świętego Wojciecha dla Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z Diecezji Tarnowskiej.

Uroczysta „procesja Wojciechowa” z relikwiami świętego Wojciecha będzie miała miejsce w dniu Jego święta, 24 kwietnia 2023 roku w poniedziałek.
Przebieg uroczystości:
godz. 18.00 – Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem i homilią Ks. dra hab.
Jana Bartoszka – Asystenta Kościelnego AKDT
godz. 19.00 – po Mszy Świętej wyruszy procesja z relikwiami świętego Wojciecha z
kościoła NMP Szkaplerznej do kościoła Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej.
Po drodze zostaną odprawione cztery stacje. Poszczególne POAK-i niosą relikwie świętego Wojciecha:
1) Z kościoła do I stacji – POAK z parafii Dąbrowa Tarnowska i Smęgorzów
2) Od I stacji do II stacji – POAK z parafii Dąbrówki Breńskie i Żelazówka
3) Od II stacji do III stacji – POAK z parafii Zalipie i Gruszów Wielki
4) Od III stacji do kościoła Wszystkich Świętych – POAK z parafii Nieczajna i Radgoszcz
Po wejściu do kościoła Wszystkich Świętych i odprawieniu IV stacji nastąpi ucałowanie relikwii świętego Wojciecha, błogosławieństwo i rozesłanie.

Robert Rybak