POAK w Grybowie odwiedza swoich chorych i samotnych w ZOL ,,Caritas” z okazji Światowego Dnia Chorego

,, Tak jak Ojciec dał Syna z miłości,
Syn oddał siebie z tej samej miłości,
Podobnie i my możemy miłować innych tak,
Jak Bóg nas umiłował”

Papież Franciszek

Już powoli staje się tradycją, że  POAK w Grybowie  odwiedza chorych i samotnych w ZOL ,, Caritas”,  także z okazji Światowego Dnia Chorego. Jest to dla nas tak bardzo ważne, gdyż do odwiedzin ludzi chorych i samotnych zapraszamy ,,Niepubliczne Przedszkole Parafialne  imienia  Świętych Dzieci Fatimskich”, które bardzo chętnie włącza się w to dzieło. Tak było i tym razem. Dzieci wraz ze swoimi Paniami  i POAK przygotowały upominki  oraz przepyszne pączki.

Spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził  Ksiądz Prałat Proboszcz w intencji wszystkich Pensjonariuszy tego domu. Po modlitwie Prezes POAK i Dyrektor przedszkola mgr Marta Wojtarowicz podziękowały tym wszystkim, którzy na co dzień służą chorym, tj. Księdzu Dyrektorowi Prałatowi Pawłowi Bobrowskiemu, całemu zespołowi medycznemu, zespołowi pielęgniarek na czele z  mgr Elżbietą  Matułą, Kapłanom posługującym chorym z obecnym wśród nas Księdzem Prałatem Proboszczem Ryszardem Sorotą oraz wszystkim pracownikom ZOL ,,Caritas”.  Następnie odwiedzaliśmy chorych w salach. Towarzyszył nam Ksiądz Proboszcz, pani dyrektor przedszkola i zespół wokalno- muzyczny, który grą i  pięknym śpiewem ubogacił te odwiedziny.

Jak zawsze czas spędzony wśród ludzi chorych, cierpiących, samotnych jest dla nas wszystkich czasem  ubogacenia duchowego, refleksji nad własnym życiem oraz poczucia Wspólnoty.

Prezes POAK
Barbara Machaczek