UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA W MIELCU

Program uroczystości  dnia-  23 kwietnia  2018 r. w Mielcu w parafii  św. Mateusza  – w dniu  św. Wojciecha – Patrona Akcji Katolickiej w Polsce

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w parafii  św. Mateusza w  Mielcu jest organizatorem dekanalnych  obchodów  Patrona  Polski i  Patrona Akcji Katolickiej w Polsce św. Wojciecha. 23 kwietnia 1998 r.  został erygowany przez bpa  Wiktora Skworca  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w naszej parafii. Chcieliśmy w dniu tej uroczystości  podziękować  za 20 -lecie działalności naszego Oddziału, za opiekę  Bożą i wsparcie duchowe  –  naszego patrona  św. Wojciecha i św. Jana Pawła II.

Uroczysta ,, procesja Wojciechowa’’ z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w dniu jego święta, 23 kwietnia 2018 r. – poniedziałek.

Przebieg uroczystości:

godz.17.00

– zawiązanie wspólnoty w Kościółku św. Marka nad Wisłoką
– słowo księdza asystenta diecezjalnego  Jana Bartoszka  i proboszcza  Janusza Kłęczka
– procesja członków Akcji Katolickiej i pozostałych parafian  z relikwiami Świętego Wojciecha  i świętego Jana Pawła II  do Bazyliki św. Mateusza

godz.18.00

– Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem i homilią Ks. dr. Jana Bartoszka –  asystenta Kościelnego AKDT