Zaproszenie na Niedzielę Chrystusa Króla

W niedzielę 21 listopada 2021 roku, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Patronalne Święto Akcji Katolickiej, zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia Diecezji Tarnowskiej z pocztami sztandarowymi do wspólnego świętowania.
O godz. 9.00 w auli Jana Pawła II, przy tarnowskiej katedrze odbędzie się uroczysta sesja poświęcona ks. biskupowi Karolowi Pękali z okazji pośmiertnego odznaczenia Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Program jest następujący:

9.00 – Rozpoczęcie uroczystej sesji JE Ks. Bp Andrzej JEŻ – Biskup Tarnowski

9.10 – Biskup Karol Pękala – kapłan miłujący Kościół i Polskę
– ks. dr Ryszard BANACH

9.40 – Biskup Karol Pękala – propagator działalności ludzi świeckich
– prof. dr hab. Józefa Antonina WĘSIERSKA- GĄDEK

10.00 – Podsumowanie spotkania JE Ks. Bp Andrzej JEŻ – Biskup Tarnowski

Natomiast o godz. 10.30, weźmiemy udział we Mszy św. z okazji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata z udziałem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, połączonej z wręczeniem pośmiertnego odznaczenia Bpa Karola Pękali Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W imieniu Zarządu