Modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego

Nasze plany i nadzieje coś niweczy raz po raz
Tylko Boże miłosierdzie nie zawodzi nigdy nas…

Międzynarodowa Koronka na ulicach miast świata w dniu 28 września weszła na stałe w życie naszych wspólnot i parafii. W jej kontynuację włączył się również nasz oddział Akcji Katolickiej w Nieczajnej, zbierając się wspólnie z parafianami i asystentem parafialnym ks. Stanisławem Bieleniem przy drodze w okolicy kościoła oraz przy kapliczkach na terenie miejscowości. Modlitewnemu spotkaniu przy świątyni towarzyszył obraz Jezusa Miłosiernego. Z Koronką w ręku prosiliśmy Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. W tym roku modliliśmy się szczególnie:
1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: “Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą”.
2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa.
3 – Za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata.
4 – O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
5 – Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.
6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.
To czternasty z kolei modlitewny szturm do nieba inicjuje i organizuje co roku Zespół „ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA” działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Wydarzenie objął patronatem honorowym abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Irena Klich
POAK Nieczajna

Naszą modlitwę objął i przedsięwzięciu błogosławi Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Archidiecezji Łódzkiej.