NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA PATRONALNE ŚWIĘTO AK I KSM

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata wspólnie świętowała Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. W tarnowskiej katedrze wspólnie modliliśmy się w łączności z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem, który przewodniczył Eucharystii. W koncelebrze udział wzięli kapłani asystenci parafialni i dekanalni wraz z księdzem Janem Bartoszkiem asystentem diecezjalnym. Do katedry przybyły także poczty sztandarowe Akcji Katolickiej z całej diecezji.

W homilii ksiądz biskup pytał, czy w tym świecie, w którym żyjemy jest miejsce dla Chrystusa Króla? Królestwo i królowanie Jezusa nie należą do porządku tego świata, ale są już tu obecne i temu światu bardzo potrzebne. Dlatego jesteśmy temu światu jako chrześcijanie bardzo potrzebni. Wiemy doskonale, jeśli idziemy drogą Chrystusa, a jest to służba, troska o bliźniego, przebaczenie, poświęcenie, miłosierdzie, życie w oparciu o prawdę i wartości, wtedy rzeczywiście zmieniamy oblicze tego świata.

Po mszy świętej biskup wyróżnił medalami Dei Regno Servire tych, którzy na ziemi służą królestwu Bożemu.

Przed Maszą w auli Jana Pawła II spotkali się członkowie Akcji Katolickiej przybyli do Tarnowa ze wszystkich stron diecezji na wspólne świętowanie. Najpierw wysłuchaliśmy wykładu ks. Krzysztofa Kamieńskiego o założycielu Akcji Katolickiej w Polsce księdzu prymasie Auguście Hlondzie w roku 70 rocznicy jego śmierci. Następnie podsumowaliśmy konkurs organizowany przez Akcję Katolicką pod hasłem ‘ Myśląc Ojczyzna – Jan Paweł II do Polaków”. Do konkursu przystąpiło 162 uczniów z 19 szkół. Na konkurs wpłynęło 21 prac literackich i 141 prac plastycznych. 50 uczniów zostało nagrodzonych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i przystąpienie do konkursu.

Robert Rybak prezes DIAK

.Fotogaleria prac konkursowych
Zdjęcia (Paweł Brożek i Robert Rybak)