ZAPROSZENIE NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA, PATRONALNE ŚWIĘTO AKCJI KATOLICKIEJ

W imieniu Zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, zapraszam wszystkich członków Akcji Katolickiej na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w niedzielę 25 listopada 2018 roku do tarnowskiej bazyliki katedralnej na wspólną Eucharystię pod przewodnictwem JE Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Rozpoczęcie o godz. 10.30.

Zapraszam wszystkie poczty sztandarowe do reprezentowania Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej naszej diecezji. Proszę poinformować także Asystentów Parafialnych, których zapraszam do wspólnej modlitwy.

Celem spotkania jest wyrażenie jedności z Biskupem Tarnowskim oraz podkreślenie kościelnego charakteru naszego stowarzyszenia. W tym dniu Akcja Katolicka wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w sposób szczególny odda cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Przed Mszą Świętą o godz. 9.00 w auli Jana Pawła II obok katedry odbędzie się spotkanie, podczas którego rozstrzygniemy organizowany przez Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej konkurs związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości pod hasłem; „Myśląc Ojczyzna – Jan Paweł II do Polaków”.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Robert Rybak prezes AK DT