POSIEDZENIE RADY INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI TARNOWSKIEJ

W sobotę 10 listopada 2018 roku w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyło się w Tarnowie uroczyste posiedzenie Rady Instytutu Akcji Katolickiej Naszej Diecezji. Spotkanie wszystkich prezesów POAK rozpoczęliśmy w tarnowskiej katedrze od Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił Asystent Diecezjalny Ksiądz dr Jan Bartoszek. Po zakończeniu Mszy Świętej cała grupa z pocztami sztandarowymi przemaszerowała pod grób Nieznanego Żołnierza w Tarnowie, gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze i modliliśmy się za poległych za wolność naszej Ojczyzny. Po zakończeniu tych uroczystości wróciliśmy do auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze na zebranie Rady Instytutu. Na posiedzeniu prezes DIAK przedstawił sprawozdanie z działalności Akcji Katolickiej, plan działania na 2019 rok. Zebrani prezesi przegłosowali te dwa punkty spotkania oraz absolutorium dla Zarządu DIAK. Prezes Robert Rybak podziękował księdzu asystentowi i wszystkich kapłanom asystentom parafialnym oraz członkom Zarządu i wszystkim prezesom i członkom Akcji Katolickiej naszej diecezji.

Robert Rybak
Prezes Diecezjalnego Instytutu