„Koronka na ulicach miast świata” w Brzesku, Nowym Sączu, Nieczajnej, Barcicach

„Koronka na ulicach miast świata” w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

28 września  nasz POAK koordynował i prowadził „Koronkę na ulicach miast świata” w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Tradycyjnie spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie w trzech punktach naszej parafii:  przy skrzyżowaniu ulic Czarnowiejskiej i Okulickiego, przy kapliczce na skrzyżowaniu Jasnej i Konstytucji 3 Maja oraz przy kapliczce na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Poprzecznej. Modliliśmy się o pokój na ziemi, o wierność Ewangelii, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców oraz przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga a także w ważnych intencjach naszej społeczności.

Małgorzata Toboła

KORONKA W NOWYM SĄCZU, 28.09.2018r.

Mieszkańcy Nowego Sącza od wielu lat aktywnie włączają się w międzynarodową akcję modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, odmawianą publicznie o godz. 15, w rocznicę w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny. W tym roku modlono się w kilkudziesięciu miejscach – przy skrzyżowaniach ulic i placach miasta, im.in. przy ul. Poniatowskiego/ul. Królowej Jadwigi, pod pomnikiem „Solidarności” przy moście 700-lecia, ul. Freislera/ul. I Brygady, pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Rynku, na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej /Wałowej, Lwowskiej/Kochanowskiego, Lwowskiej/Sikorskiego,, Lwowskiej/Krańcowej, Paderewskiego/Barskiej i na ul. Długoszowskiego (obok skansenu), ul. Sucharskiego, ul. Jagiellońska /ul. Kościuszki – pod kapliczką Szwedzką, ul. Grodzka – pod kapliczką Matki Bożej Licheńskiej i w dzielnicy Helena. W wielu tych miejscach świeckim towarzyszyli kapłani i siostry zakonne. Tak było m.in. na ulicach parafii Matki Bożej Niepokalanej, gdzie wspólnie z wiernymi modlili się: ks. proboszcz Czesław Paszyński, ks. prałat Kazimierz Markowicz i ks. Krzysztof
Romański oraz siostry Niepokalanki.

Bożena Kwitowska

Koronka do Bożego Miłosierdzia. 28 września 2018 r. o godzinie 15.00 w parafii Nieczajna

MODLIMY SIĘ KORONKĄ NA ULICACH MIAST

28 września o godzinie 15.00 członkowie POAK z parafii Nieczajna wraz z innymi parafianami byli tam, gdzie powinni być – na skrzyżowaniach w swojej miejscowości, aby uczestniczyć w akcji modlitewnej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jednym z takich miejsc było skrzyżowanie przy świątyni parafialnej, łączące dwie miejscowości: Nieczajna Górna z Nieczajną Dolną. Wymownym znakiem towarzyszącym modlącym się był obraz Miłosiernego Jezusa z napisem „Jezu, ufam Tobie”. W modlitwie, którą przekazała nam od Pana Jezusa św. Faustyna, oddano Bogu wszystkie trudy i krzyże z niezachwianą ufnością i nadzieją w Jego miłosierdzie. Modlitewne spotkanie zakończono odśpiewaniem pieśni o niezgłębionym Bożym Miłosierdziu.

Irena Klich
sekretarz POAK Nieczajna

Koronka do Bożego Miłosierdzia 28-09-2018 r. w Barcicach.