Wystawa o Prymasie Tysiąclecia w Tarnowie

W związku z beatyfikacją Stefana Kardynała Wyszyńskiego parafialny oddział Akcji Katolickiej przy Parafii Katedralnej w Tarnowie przygotował wystawę poświęconą Osobie Prymasa Tysiąclecia. Ekspozycja pod ogólnym tytułem „Przez Maryję, z Maryją, w Maryi, dla Maryi” ukazuje rozwój i wpływ kultu Matki Bożej na życie osobiste Błogosławionego oraz Jego działalność dla chwały Maryi, na rzecz Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego. Prezentacja obejmuje: kult Matki Bożej w rodzinie młodego Stefana; rolę Maryi w powołaniu duchownym; zmagania Prymasa o zachowanie praw ludzi wierzących i Kościoła w systemie komunistycznym, lata więzienne; program odnowy moralnej i religijnej w całkowitym zawierzeniu Maryi, poprzez Śluby Jasnogórskie Narodu, Wielką Nowennę, peregrynację kopii Wizerunku Jasnogórskiej Pani, liczne koronacje Wizerunków Matki Bożej, nauczanie pasterskie; staranie o ogłoszenie Maryi Matką Kościoła Chrystusowego. Wystawa była dostępna w nawie Najświętszego Serca Jezusowego od 8 września do 2 października br. Od 3 października będzie można obejrzeć ją w Auli Św. Jana Pawła II przy Parafii Katedralnej podczas okolicznościowych spotkań.

Akcja Katolicka Parafii Katedralnej w Tarnowie