33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Wieczór wigilijny
Spotkanie  dla ludzi chorych samotnych i w podeszłym wieku
w parafii p.w. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie

Motto:
„Zielona choinka – przystrojona pięknie
Jest ozdobą domów w te najmilsze święta
A stół wigilijny – od lat łączy ludzi
Bowiem już od wieków obchodzimy święta
Które są pamiątką Narodzin Dziecięcia
Bowiem w tym opłatku na pachnącym sianie
Wielką miłość i nadzieję Jezus nam zostawił”

W dniu 19 grudnia 2004r. w parafii p.w. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie członkowie Akcji Katolickiej i Caritas zorganizowali uroczystą Wieczerzę Wigilijną dla ludzi chorych samotnych i w podeszłym wieku. Wigilię poprzedziła spowiedź Św. i Msza Św. Ofiarowana w ich intencji. Po Mszy Św. W Domu Ludowym zgromadziło się wiele drogich nam starszych osób, które w tym dniu w atmosferze serdeczności i miłość zechcieli wzajemnie dzielić się dobrym słowem łamiąc się opłatkiem składając życzenia. Obrządowi wigilijnemu przewodniczył proboszcz parafii ks. Paweł Legutko.

Spotkanie ubogacili swoimi występami dzieci z miejscowego przedszkola i kapela ludowa „Siemiechowianie”. Maluchy z przedszkola przedstawiły w postaci Jasełek opowieść o Narodzeniu Jezusa której mottem były słowa „Zawsze z biednymi dzielcie się wszyscy, aby nie było głodnych na tym świecie”. Kapela ludowa „Siemiechowianie” śpiewem pięknych starodawnych i współczesnych kolęd zachęciła wszystkich do wspólnego kolędowania. Na świątecznie nakrytych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych.

zdj02.jpg (62212 bytes) zdj03.jpg (73875 bytes) zdj04.jpg (68811 bytes) zdj01.jpg (92332 bytes)

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl