33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej pielgrzymowała w Roku Wiary do Rzymu i włoskich sanktuariów.

Udział w codziennej Eucharystii, nawiedzanie miejsc emanujących świętością Świętych, spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem, a także piękno i różnorodność krajobrazów w majowym rozkwicie przyrody dawały asumpt do głębokich przeżyć duchowych.

Zaplanowany program pielgrzymki, odbywającej się w dniach 15 – 21 maja 2013r., omówiony w zapowiedzi umieszczonej poniżej, został w pełni zrealizowany. Najważniejszym wydarzeniem było wieczorne czuwanie na Placu św. Piotra z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Wkrótce zamieścimy obszerną fotorelację, a na razie zapraszamy do obejrzenia i posłuchania (z tłumaczeniem na język polski) przemówienia Ojca św. Franciszka wygłoszonego do przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich podczas czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego:

Działaniom Ducha Świętego, wnoszącego w życie Kościoła nowość, zapewniającego mu harmonię i posyłającego jego członków w świat poświęcił Papież Franciszek swoją homilię podczas sprawowanej na placu św. Piotra w niedzielę Zesłania Ducha św. Eucharystii, w której uczestniczyliśmy.

Na zakończenie mszy św. przed modlitwą Regina Coeli Ojciec św. zwrócił się do nas:

Chciałbym podziękować wszystkim członkom ruchów, stowarzyszeń, wspólnot i związków kościelnych. Jesteście darem i skarbem dla Kościoła! Dziękuję w sposób szczególny wam wszystkim, którzy przybywacie do Rzymu z wielu części świata. Nieście zawsze moc Ewangelii! Nie lękajcie się! Zachowujcie zawsze radość i pasję do budowania komunii w Kościele! Niech z wami będzie zawsze Zmartwychwstały Pan i niech was chroni Matka Boża!

Papieska homilia:

Bożena Kwitowska, prezes DIAK