33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Pomoc przy rozliczaniu podatku za rok 2005

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej podejmują akcję pomocy przy rozliczaniu podatku za rok 2005. Doradztwo to, prowadzone przez członków AK, będzie odbywać się raz w tygodniu w stałym terminie podanym do publicznej wiadomości w danej parafii. Ma ono na celu propagowanie idei przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Do obliczeń podatkowych można wykorzystać program komputerowy, który można indywidualnie ściągnąć za pośrednictwem skrótu dołączonego do strony.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej?

1. wypełnić zeznanie podatkowe (PIT 28, PIT 26 lub PIT 37),
2. wpłacić na konto Caritas - w banku lub na poczcie - kwotę równą 1% należnego podatku (można wpłacić wyższą kwotę, ale od podatku należy odliczyć jedynie wartość równą wysokości 1% podatku).

Caritas Diecezji Tarnowskiej
ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów
dopisek: " jeden procent "

3. po dokonaniu wpłaty złożyć w urzędzie skarbowym wypełnione zeznanie podatkowe,
4. zachować przez pięć lat do kontroli dowód wpłaty.

Uwaga ! Wpłaty należy dokonać w terminie od stycznia do końca kwietnia, jednak przed złożeniem zeznania podatkowego (PIT)

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl