33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Dekanalne spotkanie modlitewno – formacyjne Akcji Katolickiej
w Pasierbcu k/ Limanowej
30 września 2006 r.

W sobotę 30 września br. odbyło się w Pasierbcu k/Limanowej spotkanie członków POAK dekanatów: Bobowa, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Łącko, Nowy Sącz, Piwniczna, Ropa, Stary Sącz, Tymbark, Ujanowice.
    W słoneczne i ciepłe jesienne popołudnie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia wypełniły tłumy wiernych. Mszę św. inaugurującą spotkanie poprzedziła krótka informacja o historii i współczesności tego miejsca kultu Maryjnego (zainteresowanych odsyłamy na stronę: www.pasierbiec.com).  Warto odnotować fakt, że tydzień wcześniej Bp Ordynariusz Ks. Wiktor Skworc dokonał poświęcenia Drogi Krzyżowej, umieszczonej na pasierbieckim wzgórzu. Na poszczególnych stacjach monumentalnego dzieła obok Chrystusa pokazano wielkie postaci polskiego Kościoła.
Uroczystą Eucharystię, której przewodniczył diecezjalny asystent AK Ks. dr Ireneusz Stolarczyk, koncelebrowali księża, sprawujący opiekę nad parafialnymi oddziałami stowarzyszenia. W homilii Ks. Asystent odniósł się do tytułu Matki Bożej, czczonej w Sanktuarium, tłumacząc, że „pocieszenie” polega nie na zmianie sytuacji proszącego - to zmiana jego wnętrza.
     Po Mszy Św. ceremoniarz diecezjalny Ks. dr Stanisław Garnczarski przestawił referat pt. „Znaczenie postaw, gestów i symboli w liturgii”, a kustosz Sanktuarium Ks. prałat Józef Waśniowski przybliżył aktualną działalność duszpasterską oraz plany na przyszłość.
    Po tej części spotkania członkowie Akcji Katolickiej mogli uczestniczyć wraz z pasierbieckimi parafianami w nabożeństwie „dróżek maryjnych”, odbywającym się w każdą sobotę na terenie parku wokół Sanktuarium.
    Następnie zgromadzeni zostali zaproszeni na posiłek do Domu Pielgrzyma, gdzie prezes DIAK Pan Wacław Prażuch podziękował uczestnikom za tak liczne przybycie i wspólną modlitwę, a organizatorom za przygotowanie uroczystości i gościnne przyjęcie, wyrażając nadzieję, iż nie jest to ostatnie spotkanie AK w urokliwym i cudami słynącym Pasierbcu.

Bożena Kwitowska
Prezes AK Parafii M.B.Niepokalanej w Nowym Sączu

Photo20_19.jpg (128523 bytes)

Photo23_22.jpg (114348 bytes) Obraz 0188.jpg (93475 bytes) Photo24_23.jpg (138918 bytes)