33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

OPŁATEK DLA SENIORÓW  w Krynicy-Zdroju
zorganizowany przez POAK przy Parafii MB Nieustającej Pomocy

W dniu 10 stycznia 2004 r. o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju odbył się OPŁATEK DLA SENIORÓW zorganizowany przez Oddział Akcji Katolickiej przy parafii MB Nieustającej Pomocy, który zgromadził przy wspólnym stole około sto osób.
Spotkanie rozpoczął modlitwą ks. Proboszcz Eugeniusz Szymczak, wspominając zmarłych uczestników spotkań, w szczególności ks. prałata Władysława Podrazę. Następnie prezes AK, Piotr Szyszka odczytał fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, po czym wszyscy złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Kolędy i pieśni ludowe przygrywała kapela ludowa, dzieci ze szkoły przygotowały montaż słowno muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej pod kierunkiem Barbary Gomółki. Spotkanie opłatkowe dla emerytów, rencistów, osób samotnych, starszych i chorych, Akcja Katolicka organizuje od samego początku swojego istnienie, czyli od roku 1998. Z wielkim zaangażowaniem w organizację dotychczasowych spotkań opłatkowych włączali się członkowie AK: Władysława Wnęk, Leokadia i Jan Bober, Jan Skalniak, Lucyna i Adam Gwiżdż, Zofia i Stanisław Kostrzewa, Piotr Szyszka, Grażyna Dudek, Elżbieta Barciok, Krystyna Leżuch, Anna Głuchowska, Ewa Gucwa z dziećmi, Alicja Gucwa z synami, Władysław Augustyński, Jadwiga Kubsik, Anna Jarosz oraz Anna Rybarska i pracownicy szkoły: Stanisława Sekuła i Jan Pietrucha.

1_oplatek2004.jpg (75283 bytes)

3_oplatek2004.jpg (58302 bytes)