33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Wielkopostny dzień skupienia członków Akcji Katolickiej
dekanatu Nowy Sącz – centrum

Tradycyjnie w Wielkim Poście członkowie Akcji Katolickiej parafii nowosądeckich oraz dekanatu Nowy Sącz – centrum zostali zaproszeni przez ks. dr Jana Siedlarza - asystenta dekanalnego AK, na wielkopostny dzień skupienia. Msza św. z homilią Ks. Asystenta została odprawiona w kaplicy plebanii parafii św. Kazimierza przy ul. Sygańskiego w sobotę 26 marca 2011r. Po Mszy odbyła się konferencja poświęcona życiu i nauczaniu Sługi Bożego Jana Pawła II, którego beatyfikacja została zaplanowana na 1 maja br.
Ks. J. Siedlarz rozważał, co Duch św. mówi do Kościoła w Polsce w związku z wyniesieniem na ołtarze naszego wielkiego Rodaka.
Na Jana Pawła II patrzeć należy nie tylko na poziomie emocji, nie socjologicznie, ale w świetle wiary; w nawiązaniu do tradycji Kościoła, ale i do przyszłości naszej Ojczyzny. Nie można traktować wybiórczo nauczania Papieża, jako poparcia dla swojej tezy, ale trzeba brać je całościowo.
Jakie powinny być rezultaty beatyfikacji i przyjęcia spuścizny Jana Pawła II:
- odwaga w głoszeniu Ewangelii (znak, któremu sprzeciwiać się będą…)
- obowiązek dawania świadectwa w prawdzie
- szacunek dla polskiej tradycji, kultury, duchowości i wierności, docenienie i eksponowanie dziedzictwa narodowego
- przypominanie naszych polskich świętych
- poczucie dumy z tego, kim jesteśmy (polska szkoła duszpasterska – m.in. modlitwy o powołania kapłańskie)
- jedność z duszpasterzami, duchowieństwem
- mobilizacja do realizacji „nowej ewangelizacji”.

Bożena Kwitowska
wiceprezes DIAK

100_7515.JPG (281259 bytes) 100_7517.JPG (298650 bytes) 100_7519.JPG (320231 bytes) 100_7521.JPG (301470 bytes)

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl