33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Międzygimnazjalny konkurs poetycki na wiersz inspirowany osobą
i nauczaniem Jana Pawła II.

Akcja Katolicka parafii Matki Bożej Niepokalanej i Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Sączu zorganizowały międzygimnazjalny konkurs poetycki na wiersz inspirowany osobą i nauczaniem Jana Pawła II.
Konkurs wpisał się w program działania na rok 2006 diecezjalnej Akcji Katolickiej, stanowiąc odpowiedź na zaproszenie do redakcji wspomnień o Janie Pawle II pt. „Moje spotkania z Janem Pawłem II - Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej Ojcu Świętemu”.
Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego nastąpiło podczas Święta Szkoły 18 maja, w dzień urodzin Ojca Św. Jana Pawła II. Warto nadmienić, że honorowym przewodniczącym jury był prezes DIAK Pan Wacław Prażuch
Uroczystość zainaugurowała Msza Św. odprawiona w intencji społeczności szkoły, a po niej - w osiedlowym klubie „Piast”, mieszczącym się w pobliżu budynku gimnazjum - ogłoszono werdykt jury oraz wręczono laureatom nagrody.
Jury konkursu „Poezja inspirowana osobą Jana Pawła II” gratulując wszystkim uczestnikom, podkreśliło wyrównany poziom utworów. W nadesłanych na konkurs wierszach zauważono ewangeliczny kontekst, ciekawą formę artystyczną i trafny dobór środków stylistycznych, a u ich autorów doceniono erudycję, znajomość nauki Ojca Świętego, opanowanie warsztatu poetyckiego, wrażliwość na słowa Papieża i umiejętność ich poetyckiego przekazu. Budzi to nadzieję, że nauczanie Ojca Świętego wyda obfity plon.
Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli wzruszającą inscenizację „Latarnika” H. Sienkiewicza – patrona szkoły, przygotowaną przez nauczycieli z zastosowaniem nowoczesnych technik multimedialnych, a brawurowo zagraną przez uczniów Gimnazjum nr 3.
Zapraszamy na stronę internetową Gimnazjum nr 3, na której zamieszczono więcej informacji, m.in. protokół jury, nagrodzone utwory, fragment audycji radiowej oraz galerię zdjęć: www.gim3ns.pl

Bożena Kwitowska
Prezes AK Parafii M.B.Niepokalanej w Nowym Sączu

1.jpg (66274 bytes)