33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

INSTYTUT AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI TARNOWSKIEJ
33-100 Tarnów, ul. Legionów 30, tel. 014 63 17 347
www.diecezja.tarnow.pl e-mail: ak@diecezja.tarnow.pl

Tarnów 24.08.2011.

+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Szanowna Pani/Pan Prezes
Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Zapraszamy do udziału w sesji organizowanej w ramach Dnia Społecznego Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej pt :

„Katolicy i media”

Organizator: Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej
Termin: 16.09.2011. - piątek
Miejsce: Diecezjalny Dom Rekolekcyjny ARKA w Gródku nad Dunajcem

Plan sesji:

15 00 – Msza Święta – homilia Ks. Asystent Jan Bartoszek
16 00 – Kawa popołudniowa
16 15 – Rozpoczęcie sesji Prezes AK Wacław Prażuch
16 20 – I wykład – Katolicy i media – Ks. dr Józef Smoleń – wykładowca KUL
17 00 – II wykład – Katolicy i media – Pan Krzysztof Drwal, redaktor programu TVP1
          „Między niebem a ziemią”
17 30 – III wykład – Katolicy i media - Pan Grzegorz Brożek, redaktor Tarnowskiego Gościa
           Niedzielnego
18 00 – IV wykład – Katolicy i media - Pan Józef Trytek, Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej

Kolacja

Zapraszamy do udziału w konferencji członków Oddziałów Parafialnych oraz Księży Asystentów.
Z uwagi na finanse związane z przygotowaniem konferencji, każdy z uczestników chcący skorzystać z kolacji będzie musiał ponieść jej koszty (ok. 25 zł). Prosimy o telefoniczne potwierdzenie udziału w konferencji.

Dni formacji misyjnej dla członków Akcji Katolickiej

Pragniemy również poinformować, że w bieżącym roku w dniach od 7 do 9 października w Domu Formacji Misyjnej im. Ks. Jana Czuby w Czchowie odbędą się dni formacji misyjnej dla członków Akcji Katolickiej. Bardzo prosimy prezesów o zgłaszanie do końca września chętnych do wzięcia udziału w tych dniach formacyjnych. Koszt udziału wynosi 50 zł, tylko 45 wolnych miejsc.

Spotkanie modlitewno-formacyjne w Porąbce Uszewskiej

Informujemy również, że dnia 15 października br., o godz. 10.00 odbędzie się w Porąbce Uszewskiej spotkanie modlitewno-formacyjne zorganizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. Spotkanie obejmie dekanaty:
Bochnia-Wsch, Bochnia-Zach, Brzesko, Czchów, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Dębica-Wsch, Dębica-Zach, Lipnica Murowana, Mielec-Płd, Mielec-Płn, Ołpiny, Pilzno, Porąbka Uszewska, Pustków Os, Radłów, Radomyśl, Szczepanów, Szczucin, Tarnów-Płd, Tarnów-Płn, Tarnów-Wsch, Tarnów-Zach, Tuchów, Uście Solne, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.

Na program spotkania składają się:

10.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej
           Ks. mgr. lic. Jana Bartoszka
11.30 – Wykład
12.30 – Dyskusja

Prosimy, aby o spotkaniu tym poinformować Waszego Asystenta Parafialnego, którego zapraszamy do koncelebry i udziału w części formacyjnej.

Szczęść Boże !

Asystent Kościelny                                             Prezes Instytutu Akcji Katolickiej
Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej                      Diecezji Tarnowskiej

Ks. mgr lic. Jan Bartoszek                                     Wacław Prażuch