33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Wiadomości z życia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w parafii
p.w. Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Siemiechowie

Parafianie z Siemiechowa żegnają z żalem Ojca Świętego.

Każdy z nas w zaciszu swojego domu na swój sposób przeżywał odejście Ojca Świętego. Były łzy modlitwa i wielki smutek. W wielu domach płonęły widoczne wieczorem znicze a w oknach były umieszczone wizerunki Ojca Świętego przepasane na znak żałoby czarnym kirem. Jedynie, co koiło nasz żal to były słowa Ojca Świętego, który mówił e jest szczęśliwy idąc do Pana. Mając na uwadze by zjednoczyć się w modlitwie za Jana Pawła II parafianie z Siemiechowa postanowili spontanicznie zebrać się na Apel Jasnogórski przy grocie Matki Bożej. W grocie Matki Bożej umieszczono portret Ojca Świętego, którego oczy zdawały się patrzeć na każdego. Gdy wybiła 9 godzina wokół groty zebrało się bardzo dużo parafian i tych dużych i tych małych. Zapłonęły w rękach przyniesione znicze i popłynęła żarliwa modlitwa i serdeczny śpiew. Po modlitwach przy grocie Ksiądz Proboszcz wraz z Księdzem Kanonikiem Odprawili Mszę Świętą za Ojca Świętego.
Ilość zebranych osób zaświadczyło, że Ojciec Święty jest parafianom z Siemiechowa bardzo bliski. A Ojciec Święty z wizerunku swojego otoczonego kwiatami zdawało się, że spogląda swymi dobrymi oczami na zebrany lud Boży.
01.jpg (36101 bytes) 02.jpg (53728 bytes)

M. K.

Wesoło i rodzinnie w Siemiechowie.

Dnia 5czerwca 2005 r. odbył się w Siemiechowie VII Piknik Rodzinny Na boisku sportowym zebrało się wiele rodzin, które zechciały w ten dzień miło spędzić niedzielę. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji.
Zaproszony iluzjonista miał dodatkowe zadanie odczarowania deszczowych chmur. Co prawda trochę popadało ale szybko ciemne chmury odeszły wiele ludzi zostało i dobrze się bawiło. Dzieci przedszkolne i z klasy II złożyły rodzicom życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty. Słowo Mama i Tata ukryte w wierszach i piosenkach pięknie niosło echo a niejedni wzruszeni rodzice ocierali ukradkiem łzę. Bowiem Mama to skarb największy na świecie i pierwsze słowo wypowiedziane a i Tata jest potrzebny np.; żeby przybić gwóźdź, by na spacer pójść, aby w piłkę grać. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa Było wiele radości z wylosowania żywego królika, koguta ,kota ,czy gołębia. Odbyła się też licytacja przedmiotów
Organizatorzy serdecznie dziękują za miłą zabawę.

Dla ducha i dla ciała

Dnia 25 czerwca 2005 r. w ramach wdzięczności za pomoc w organizacji Pikniku Rodzinnego w Siemiechowie Akcja Katolicka zorganizowała dla młodzieży III klasy Gimnazjum pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy. Młodzież miała okazję podziękować Matce Bożej za dotychczasową opiekę i prosić o błogosławieństwo Boże w dalszej nauce. Pielgrzymi w serdecznej modlitwie u tronu Matki Bożej polecili Księdza Jubilata, Ks. Proboszcza, całą parafię i swoje rodziny.
Dnia 26 sierpnia 2005 r. Akcja Katolicka zorganizowała dla dzieci z wielodzietnych rodzin wycieczkę krajoznawczą Kraków – Ojców. Roześmiane buzie dzieci cieszyły się z nowo poznanych zakątków naszego regionu. W Krakowie w ZOO miały okazję podziwiać wspaniały ogród z wieloma gatunkami zwierząt natomiast w Ojcowie zwiedziły Grotę Łokietka, Bramę Krakowską, przepiękne wapienne skały, zamek Ojcowski oraz Maczugę Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale. Pełne wrażeń z zakupionymi pamiątkami z śpiewem i radością powróciły szczęśliwie do domu.

Dożynki parafialne w Siemiechowie

Plon niesiemy plon
Przed Boży tron
Szczerze Bogu dziękujemy
Za te kłosy zbóż
Z których chleb codzienny mamy
I z Twej hojności Go spożywamy
Panie Boże my rolnicy z Siemiechowskich pól
O błogosławieństwo Cię prosimy na codzienny trud.

03.jpg (63742 bytes)

Dnia 15 sierpnia 2005 w parafii Siemiechów odbyły się parafialne dożynki, na których rolnicy dziękowali za tegoroczne plony niosąc w darze dożynkowy wieniec i kosz z owocami.

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl