33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Spotkania modlitewno-formacyjne zorganizowane
przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej

INSTYTUT AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI TARNOWSKIEJ
33-100 Tarnów, ul. Legionów 30, tel. 014 63 17 347
www.diecezja.tarnow.pl e-mail: ak@diecezja.tarnow.pl
Tarnów 01.09.2008.

+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Szanowna Pani/Szanowny Pan Prezes
Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Pragniemy poinformować, że dnia 11 października w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne zorganizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. Spotkanie obejmie dekanaty: Bobowa, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Łącko, Łużna, Nowy Sącz-Centrum, Nowy Sącz-Wschód, Nowy Sącz-Zachód, Piwniczna, Ropa, Stary Sącz, Tymbark, Ujanowice. Na program spotkania składają się:
16.00 – Msza św. w kościele parafialnym
17.30 – Referat okolicznościowy
18.15 – Dyskusja i wolne wnioski, zakończenie spotkania

Prosimy, aby o spotkaniu tym poinformować Waszego Asystenta Parafialnego, którego zapraszamy do koncelebry i udziału w części formacyjnej. Prosimy również o przekazanie do Biura Akcji Katolickiej w Tarnowie informacji (pisemnie lub telefonicznie 014-63-17-347 – poniedziałek, środa i piątek godz. 10.00-12.00 – do dnia 06.10.2008 r.) o planowanej liczbie uczestników z Waszego Oddziału Parafialnego.
Na spotkaniu zostaną przedstawione przygotowania do II Kongresu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, który odbędzie się w Niedzielę Chrystusa Króla. Pragniemy poinformować, że z okazji 10-lecia istnienia Akcji Katolickiej został przygotowany okolicznościowy medal (projekt opracował i wykonał mgr arch. Jacek Łojek – wzór na odwrocie). Medal zostanie przyznany osobom wyznaczonym przez Prezesów poszczególnych Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej. Koszt jednego medalu wynosi 25 zł. Medal jest finansowany przez poszczególne Oddziały. Prosimy, aby stosownie do Waszych możliwości i potrzeb zgłosić do końca września kandydatów do odznaczenia. Informujemy również, że do księży Proboszczów poszczególnych parafii zostały przesłane dyplomy wydane z okazji 10-lecia Akcji Katolickiej. Prosimy o wręczenie ich osobom, które angażują się w działalność Waszego oddziału Stowarzyszenia.
Dziękując za życzliwe podjęcie współpracy, łączymy wyrazy szacunku i modlitewnej pamięci.

Szczęść Boże !

Asystent Kościelny                                               Prezes Instytutu Akcji Katolickiej
Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej                                  Diecezji Tarnowskiej
Ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk                                           Wacław Prażuch