33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

INSTYTUT AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI TARNOWSKIEJ
33-100 Tarnów, ul. Legionów 30, tel. 014 63 17 347
e-mail: ak@diecezja.tarnow.pl

Tarnów 04.11.2008.

+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Szanowna Pani/Pan Prezes
Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Zbliża się patronalne święto Akcji Katolickiej – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Charyzmatem Akcji Katolickiej, jako stowarzyszenia katolików świeckich jest bezpośrednia współpraca z hierarchią kościelną w dziele zbawienia i uświęcania świata. Wzorem lat poprzednich, dla wyrażenia jedności z Biskupem oraz podkreślenia kościelnego charakteru stowarzyszenia w niedzielę 23. listopada 2008 roku – Uroczystość Chrystusa Króla – o godz. 10.30, w Tarnowskiej Bazylice Katedralnej, pragniemy jako Akcja Katolicka, w sposób uroczysty oddać cześć Chrystusowi Królowi. Uroczystą Mszę Świętą odprawi i wygłosi homilię Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc.
W dniu tym odbędzie się II Kongres Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, na którym chcemy podsumować 10 lat działalności naszego Stowarzyszenia.
Do udziału w Kongresie zapraszamy członków Akcji Katolickiej wraz ze swymi pocztami sztandarowymi, a jednocześnie zwracamy się do Pani/Pana Prezesa o osobistą obecność z delegacją ze swego Oddziału Parafialnego w skład której zapraszamy osoby wyróżnione medalem 10-Lecia AK. Dla Osób tych przesyłamy indywidualne zaproszenia z prośbą o wpisanie na nich ich nazwisk. Medale 10-Lecia AK zostaną uroczyście wręczone podczas Kongresu.
Bardzo proszę o dokonanie wpłat na zamówione medale do dnia 12.11.2008. Wpłaty można dokonać w Biurze stowarzyszenia lub na konto bankowe:

Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej
33-100 Tarnów ul. Legionów 30
Bank Gospodarstwa Krajowego O. Kraków F. Tarnów
33-100 Tarnów ul. Mickiewicza 2
nr rach. 91 1130 1150 0700 0000 0002 6342

Brak wpłaty uniemożliwi zamówienie medalu.

Zwracam się również do Państwa z prośba o wszelkie informacje o firmach i instytucjach, które były by zainteresowane sponsorowaniem Kongresu.

Szczęść Boże !

Prezes Instytutu Akcji Katolickiej