33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

SREBRNY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA BISKUPA ANDRZEJA JEŻA

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż obchodził 25. rocznicę swojego kapłaństwa.

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Jubilata została odprawiona 12 czerwca br. w bazylice katedralnej w Tarnowie. Koncelebrowało ją ponad 200 kapłanów, m.in. abp Stanisław Budzik, abp Henryk Nowacki, bp Jan Styrna, bp Piotr Greger, bp Wiesław Lechowicz, bp Władysław Bobowski, księża z rocznika święceń 1988.

Do Tarnowa przyjechały delegacje duchownych i świeckich z całej diecezji. Obecni byli także przedstawiciele Akcji Katolickiej.

Homilię wygłosił abp Stanisław Budzik, który życzył Biskupowi Tarnowskiemu, aby był wiernym Sługą Ewangelii Jezusa Chrystusa dla nadziei świata. „Niech Boża Miłość kieruje wszystkie Twoje myśli i kapłańskie czyny ku chwale Boga w Trójcy Jedynego i na cześć Świętej Bożej Rodzicielki” - powiedział.

W imieniu duchowieństwa, osób konsekrowanych i wiernych świeckich życzenia Bp Jeżowi i Księżom jubilatom złożył ks. inf. Adam Kokoszka:

Kapłańska droga bp. Andrzeja Jeża rozpoczęła się 12 czerwca 1988 roku, kiedy z rąk abp. Jerzego Ablewicza przyjął święcenia kapłańskie. Biskup Jeż był wikariuszem w Krościenku n/Dunajcem i Wierzchosławicach, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, proboszczem parafii w Tarnowie-Mościcach i parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu oraz biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.

Bożena Kwitowska
Prezes DIAK

Zobacz fotogalerię w RADIO RDN Małopolska
Bazylika Katedralna w Tarnowie - 12 czerwca 2013 r. Jubileusz 25-lecia kapłaństwa bpa Andrzeja Jeża