33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 14 631 -73 -47

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA

Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej ponownie włącza się w międzynarodową inicjatywę zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi.
28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 uczestnicy akcji stają na skrzyżowaniach ulic swoich miast, przy wiejskich drogach i słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia modlą się o wierność Ewangelii, o pokój na ziemi, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga oraz za obrady Synodu Biskupów, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.
Koronkę można poprzedzić krótkim uwielbieniem i prośbami, aby wyraźnie podkreślić charakter Godziny Miłosierdzia.

Uwagi organizacyjno – porządkowe: należy wyznaczyć dowolną liczbę głównych miejsc w parafii (skrzyżowań, placów itd.) oraz przydzielić do każdego z tych miejsc jedną lub dwie osoby odpowiedzialne za modlitwę. Na każdym skrzyżowaniu powinny być przynajmniej 2 osoby rozpoznawalne dzięki planszy z napisem „Jezu, ufam Tobie”. Wszyscy wierni powinni być wcześniej poinformowani o miejscach modlitwy.
Uczestnicy akcji podczas modlitwy stoją na chodnikach – nie blokując i nie tamując ruchu drogowego. O planowanej akcji należy pisemnie powiadomić Policję, Straż Miejską oraz Wydział Dróg i Transportu.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.iskra.info.pl

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl