33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

KANONIZACJA JANA PAWŁA II

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Luszowicach, tuż przed kanonizacją Papieża Polaka, ufundował - w hołdzie naszemu wielkiemu Rodakowi - tablicę ewangelizacyjną.

W roku kanonizacji wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej Parafii w Luszowicach ufundował tablicę billboardową. W rzeczywistości pokolenia obrazkowego ma ona znaczenie ewangelizacyjne. Chcąc głosić skutecznie Chrystusa i Jego naukę musimy pamiętać o tym, że głosimy Chrystusa ludziom, którzy są wychowywani m.in. przez środki masowego przekazu, do których należy plakat uliczny. Jest on jedną z najskuteczniejszych form przekazu informacji. W imię odpowiedzialności za głoszenie Ewangelii światu zdominowanemu przez mass media trzeba wykorzystywać te środki, które świat nam oferuje.

Akcja Katolicka Parafii Luszowice

Zbigniew Świerczek