33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

OGÓLNOPOLSKI KONKURS W 30 ROCZNICĘ MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI BŁOGOSŁAWIONEGO KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI.

Krajowy Instytut Akcji Katolickiej w Polsce we współpracy z Telewizją Polską S.A. organizują ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem: „Napisz błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”.

Celem konkursu  jest: przybliżenie postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrioty, społecznika, obrońcy godności człowieka w 30. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz kształtowanie postaw chrześcijańskich, patriotycznych wśród dzieci i młodzieży na przykładzie życia i działalności duszpasterskiej błogosławionego.

Obraz beatyfikacyjny ze strony: http://popieluszko.centrumopatrznosci.pl

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie własnego, samodzielnego utworu literackiego w dowolnej formie, który nie był  dotychczas publikowany i nagradzany w innych konkursach. Pracę należy przesłać w formie wydruku komputerowego na adres organizatora. Maksymalna objętość utworu 4 strony formatu A-4 (interlinia 1,5; czcionka 12 pkt.; margines lewy 2,5cm).

Do każdej pracy należy dołączyć::p>

a) kartę informacyjną zawierającą następujące dane:

- imię i nazwisko autora oraz wiek,

-imię i nazwisko nauczyciela lub innej osoby, pod kierunkiem
której praca została napisana wraz z numerem telefonu i adresem
mailowym oraz dokładnym adresem szkoły łącznie z numerem telefonu,

- w przypadku indywidualnego zgłoszenia należy podać dokładny adres autora pracy oraz numer telefonu i adres mailowy

b)  oświadczenie o wyrażeniu zgody rodziców (opiekunów prawnych) uczestnika na publikację pracy oraz przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z jego udziałem w konkursie.

Prace będą oceniane pod względem:

- zgodności z tematem,

- oryginalności,

- wartości artystycznych,

- poprawności językowej, stylistycznej i ortograficznej.

Komisje poszczególnych etapów dokonują oceny zgłoszonych prac i przekazują najlepsze na adres organizatora wyższego etapu.

Prace nadsyłane na konkurs nie będą zwracane.

Etap pierwszy - szkolny - należy zakończyć i przesłać maksymalnie trzy najlepsze prace z każdej grupy wiekowej w terminie do 19 października 2014 r. na adres:

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej
ul. Legionów 30

33-100 TARNÓW

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl