33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

KANONIZACJA JANA PAWŁA II
Ojca duchowego odrodzonej Akcji Katolickiej w Polsce
27 kwietnia 2014r.

Papież Jan Paweł II w kaplicy Castel Gandolfo, sierpień 1980 r.

Uczestnicy pierwszego Seminarium z cyklu "Nauka-Religia-Dzieje", organizowanego przez śp. Prof. Jerzego A. Janika.
Na zdj. m.in. : Ks. prof. Michał Heller, Ks. prof. Józef Tischner, Ks. prof. Józef Życiński.
Na ścianie scena z Bitwy Warszawskiej 1920 r. - Ks. Ignacy Skorupka prowadzi do ataku.
(fot. Arturo Mari, L’Osservatore Romano, dzięki uprzejmości prof. Andrzeja Fulińskiego i prof. Krzysztofa Maślanki).

Spełnienie tego wielkiego zadania, jakie Chrystus powierzył Kościołowi, nie jest możliwe bez czynnego zaangażowania katolików świeckich, świadomych swego powołania i misji w Kościele i w świecie. (…)Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przyniosła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła.”

/Ojciec Święty Jan Paweł II do Biskupów polskich, podczas wizyty ad limina Apostolorum ,1993r./

Świadomi, iż dostąpiliśmy łaski bycia świadkami miłości, jaką zesłał nam Bóg w osobie Ojca Św. Jana Pawła II winniśmy sami zgłębiać Jego słowa i propagować nauczanie Piotra naszych czasów. (…)Pomni nakazu Ojca Św. Jana Pawła II: „Podwójcie waszą miłość i wysiłek, by przez świętość życia i zapał apostolski czynić coraz wspanialszym oblicze Kościoła”, zobowiązujemy się w naszej działalności podążać drogowskazem Jego słów opartych na Ewangelii.

/z Deklaracji Programowej Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Tarnów, 23 listopada 2008 r./

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl