33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ
DIECEZJI TARNOWSKIEJ NA LITWĘ
5 – 9 lipca 2014 r.

Gietrzwałd – Święta Lipka – Wilno – Troki – Kowno - Szydłów-Góra Krzyży – Sokółka

DZIEŃ I – 5 lipca
GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA
O godzinie 6.00 rano wyjazd z Tarnowa (grupa z Nowego Sącza wyjeżdża o godz. 5.00). Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki - Sanktuarium, którego początki sięgają XIV wieku. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Msza Święta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II – 6 lipca
WILNO
Rano po śniadaniu wyjazd do Wilna. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych, zwiedzanie starego miasta: Ostra Brama (tu Msza Św.), cerkiew św. Ducha, cela Konrada, ratusz, cmentarz na Rossie, obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu Ecotel (www.ecotel.lt)

DZIEŃ III – 7 lipca
WILNO - TROKI
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wilna: kościół św. Piotra i Pawła, dom pamięci św. siostry Faustyny Kowalskiej, wzgórze Trzech Krzyży, katedra św. Stanisława, uniwersytet, kościół Miłosierdzia Bożego (tu Msza św. przed obrazem’Jezu, ufam Tobie’), zaułek bernardyński; po południu wyjazd do Trok, po przyjeździe do Trok czas wolny na spróbowanie kybynow (regionalne danie kariamskie, pierogi z mięsem lub serem), dalej zwiedzanie zamku litewskich książąt na wyspie), powrót do Wilna, obiadokolacja.

DZIEŃ IV – 8 lipca
KOWNO - SZYDŁÓW-GÓRA KRZYŻY
Rano po śniadaniu wyjazd w kierunku Kowna, w Kownie zwiedzamy dawny klasztor Kamedułów i po zwiedzaniu wyjazd do Szydłowa, zwiedzanie i Msza św., potem wyjazd na Górę Krzyży (wzgórze podobne jak Grabarka w Polsce, mnóstwo krzyży i kapliczek, tu też był w 1993 roku nasz papież św. Jan Paweł II; uczestnicy pielgrzymki mogą tu nabyć krzyż i wpisać intencje i ustawić na wzgórzu, niektórzy pielgrzymi już z Polski wiozą swój krzyż i ustawiają na wzgórzu), około godziny 16.30 powrót do Wilna.

DZIEŃ V – 9 lipca
SOKÓŁKA
Śniadanie, przejazd do Sokółki, nawiedzanie miejsca cudu eucharystycznego- Msza św., przejazd do Grabarki –Częstochowa prawosławia.
Przejazd do Tarnowa (ok. 23.00) a następnie do Nowego Sącza.
Powrót w godzinach nocnych z środy/czwartek .

Koszt 900 zł.

Cena zawiera:

• 1 nocleg Dom Pielgrzyma –Święta Lipka (śniadanie i obiadokolacja; pokoje 3, 4 i 5-osobowe - sanitariaty i kabiny natryskowe ogólnodostępne)
• 3 noclegi na terenie Litwy **/*** - pok. 2, 3, 4 osobowe z łazienkami
• 3 śniadania , 3 obiadokolacje
• przejazd autokarem z klimatyzacją, toaletą, barem i video
• opiekę przewodnika po zwiedzanych miejscach na Litwie
• ceny biletów wstępu do miejsc zwiedzanych
• pakiet ubezpieczeniowy w zakresie KL+NW+utrata bagażu.

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl