33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

Uwierzyć jak Abraham

Po raz drugi z inicjatywy Akcji Katolickiej, a przy współpracy parafii pw. św. Wojciecha świętowano w Szczawnicy Niedzielę Biblijną. W tym roku wpisuje się ona w trwający obecnie w Kościele Rok Wiary.

Dlatego modlitewne spotkanie (14 IV o 17.30) nosiło tytuł „Na biblijnych ścieżkach wiary”. Biblia to księga, która przedstawia liczne świadectwa wiary. Wiary nieraz trudnej, pogmatwanej, ale uwieńczonej szczęśliwym finałem: odnalezieniem Boga i rozmiłowaniem się w Nim. Ta księga, na której kartach zawarta jest mądrość życiowa, daje też odpowiedź na pytanie, jak żyć, aby już w życiu ziemskim znaleźć radość i pokój; miłość, nadzieję i wiarę.
Tegoroczne spotkanie z Biblią przybliżyło sylwetkę Abrahama, ojca naszej wiary. Zamierzamy w następnych latach kontynuować spotkania z wielkimi ludźmi Biblii. Jest tak wiele świadków wiary, w sobie właściwy sposób przemierzających drogę do Boga, np. Mojżesz, Hiob, a w Nowym Testamencie nade wszystko Maryja, Piotr, Paweł. I tylu innych...
W czasie modlitewnego spotkania biblijnego teksty Pisma Świętego czytali kolejno: wiceburmistrz Szczawnicy Tomasz Moskalik, dyrektor gimnazjum Sebastian Walosczyk i poeta Andrzej Dziedzina Wiwer, a komentarz biblijny pochodzący z książki biblisty Tadeusza Żychiewicza „Stare Przymierze” zaprezentowały: polonistka Joanna Moskalik, polonistka Halina Mastalska i teolog Danuta Mastalska.
Piękną oprawę muzyczną przygotował Szczawnicki Chór Kameralny, dyrygowany przez Agnieszkę Żarską.
W jego wykonaniu usłyszeliśmy znakomite utwory, jak np. „Ave verum” Mozarta, „Wir danken dir Gott“ (fragment kantaty BWV 29) J. S. Bacha czy A. Lottiego „Sctus“ i „Benedictus“ z „Missa brevis in d.
Afisz informujący o tym modlitewnym spotkaniu opracował pan Stanisław Błażusiak. Artyście, który tylokrotnie służy nam pomocą, z serca dziękujemy.

Halina Mastalska

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl