33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY STARY SĄCZ, 16 CZERWCA 2013r.

W  14. rocznicę pobytu Ojca św. Bł. Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji Św. Kingi, przy Ołtarzu Papieskim odbyły się uroczyste obchody Diecezjalnego Święta Rodziny. Świętowanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył bp Tadeusz Pikus z Archidiecezji Warszawskiej. Eucharystię koncelebrowali Biskup Tarnowski  Andrzej Jeż, Bp Wiesław Lechowicz oraz blisko 100 księży z całej diecezji.

Bp Pikus w swojej homilii mówił o kondycji wiary w Europie. Dawniej chrzciło się nawróconych, dziś trzeba nawracać ochrzczonych.

Dzisiejsza sytuacja, z biblijnego punktu widzenia, przypomina Sodomę i Gomorę, gdzie milknie sumienie i gubi się rozsądek - powiedział bp Pikus, komentując działania zagrażające rodzinie. Drogą do jej odnowy jest m.in. działalność ruchów i stowarzyszeń katolickich, które skupiają rodziny i stoją na jej straży. Nieodzowne jest w tym osobiste staranie o świętość, która stawia tamę złu.

Fragment homilii dostępny jest tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Q475NzPoTYE

Członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli w procesji z darami, ofiarując szaty liturgiczne. Wystawiono poczet sztandarowy Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej i poczty oddziałów parafialnych AK.

Na zakończenie Eucharystii Bp Andrzej Jeż uhonorował diecezjalnym medalem „Dei  Regno Servire” rodziny wyróżniające się przeżywaniem swego małżeństwa oraz rodzicielstwa, a także aktywnym uczestnictwem w życiu religijnym i społecznym swych wspólnot parafialnych i lokalnych.

Po Mszy Świętej rozpoczął się festyn rodzinny.

Bożena Kwitowska, prezes DIAK

Zobacz fotogalerię w RADIO RDN Nowy Sącz

Foto: "Gość Niedzielny" Ks. Zbigniew Wielgosz, Robert Śmigowski.

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl