33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 0-14 63-17-347

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

ZAPROSZENIE NA SĄDECKĄ GÓRĘ TABOR

W dniach od 4 do 11 sierpnia w nowosądeckiej parafii św. Małgorzaty trwa odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, przebiegający pod hasłem: „Być solą ziemi – dzieląc się wiarą…”
Członkowie Akcji Katolickiej zaproszeni są na Mszę św. w piątek 9 sierpnia godz. 9.30.

We wtorek 6 sierpnia sumie odpustowej przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Homilię osnuł wokół rozważań nad drugą Prawdą Wiary: "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze". Żyjemy w czasach relatywizmu moralnego, gdy zło nie jest nazywane złem, a tymczasem zło jest czynem realnie istniejącym i jako takie domaga się osądzenia - mówił bp Jeż. Przypomniał o odpowiedzialności przed Bogiem za dokonywane przez nas wybory oraz czyny, które nigdy nie są obojętne moralnie. Cytował św. Faustynę, która w swoim "Dzienniczku" napisała, że Boga sprawiedliwego i karzącego poprzedza "Książę miłosierdzia" i każdy człowiek, póki żyje ma czas na nawrócenie się i poprawę.
„Droga ku przemianie w Chrystusie wiedzie nie tyle przez powolne wspinanie się ku szczytom doskonałości, co raczej ku głębiom poznania samych siebie” – powiedział bp Jeż. Wskazywał, że nasza metamorfoza w Chrystusie, przeobrażanie się na drodze nieustannego nawrócenia i uświęcenia, ma prowadzić do przemienienia naszej postaci; ma objawić, kim naprawdę jesteśmy — jako dzieci Boże.
„Przed Obliczem Przemienionego Chrystusa prosimy o cud Bożej miłości w naszym życiu. Pragniemy do końca naszych dni zachować w sobie ów niezwietrzały smak ewangelicznej soli. Sól chroni przed zepsuciem i jest także symbolem mądrości. Człowiek, który posiadł jej dar nabiera niejako szczególnego smaku: postrzega i pojmuje siebie, innych ludzi oraz otaczający go świat, tak jak widzi i rozumie je Bóg. W ten sposób dokonuje się ostateczna przemiana człowieka; ostateczna metamorfoza, która ujawnia ukryty w nim obraz samego Boga” – powiedział Biskup Tarnowski i na zakończenie zaapelował do licznie zebranych wiernych, aby z każdym dniem naszego życia stawać się coraz doskonalszą ikoną Chrystusa Przemienionego.

kontakt: ak@diecezja.tarnow.pl