33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,   poniedziałek, środa, piątek - godz. 10- 12,   telefon: 14 631 -73 -47

Dekrety i Listy Pasterskie Biskupi do Akcji Katolickiej Materiały n/t Akcji Katolickiej Program działania i terminarz
Rada Instytutu Zarząd Instytutu Uchwały Rady Instytutu Wykaz oddziałów parafialnych
Różaniec w Radio Plus Asystenci Dekanalni Statut i Regulamin Sztandar

EMISJA PROGRAMU „ZIARNO”
Z LAUREATAMI KONKURSU
„NAPISZ BŁOGOSŁAWIONEMU KS. JERZEMU POPIEŁUSZCE,
JAK DZISIAJ ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻASZ”
TVP 1, niedziela 22. III , godz. 8.50

W dniu 16 lutego odbył się w Warszawie finał konkursu „Napisz błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce, jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”, w którym sukces odnieśli również młodzi uczestnicy z naszej diecezji: Mateusz Sacha – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku został laureatem konkursu, zdobywając II miejsce w kategorii szkół podstawowych, a Paweł Borek - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Dębicy otrzymał wyróżnienie.
Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu, który Akcja Katolicka przy współpracy z Telewizją Polską zorganizowała w ubiegłym roku, w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności, rozpoczęło się o godz. 11.00 w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Laureaci konkursu spotkali się z asystentem kościelnym Akcji Katolickiej Ks. Biskupem Markiem Solarczykiem i przedstawicielami Zarządu KIAK na czele z Prezes P. Haliną Szydełko. Po przywitaniu wspólnie złożyli kwiaty na grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Po krótkim spotkaniu w Domu Pielgrzyma Amicus wszyscy udali się do gmachu telewizji przy ul. J.P. Woronicza, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród ufundowanych przez Asystenta kościelnego AK, Zarząd KIAK i Prezesa Zarządu TVP S.A. Następnie laureaci wzięli udział w nagraniu magazynu „Ziarno”, tworzonego przez Redakcję Programów Katolickich Telewizji Polskiej. Na zakończenie dzieci i młodzież zwiedzili siedzibę telewizji.

Bożena Kwitowska

Zdj.: Elżbieta Kaczmarek