Widzieliśmy Piotra naszych czasów

„Widzieliśmy Piotra naszych czasów”
spotkanie Klubu Seniora AK par. M.B.Niepokalanej w Nowym Sączu

23 października 2008r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora Akcji Katolickiej działającego przy parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II.
16. X obchodziliśmy 30 rocznicę powołania na Stolicę Piotrową naszego wielkiego Rodaka abp Karola Wojtyłę. 22. X minęła 30 rocznica uroczystej inauguracji pontyfikatu na Placu Św. Piotra, a dokładnie 23. X przypadła 30 rocznica pierwszej audiencji dla 4000 Polaków w auli Pawła VI.
Tytuł wieczoru wspomnień „Widzieliśmy Piotra naszych czasów” zaczerpnięto z poetyckiej homilii ks. bp Józefa Zawitkowskiego, której fragmenty przeczytała na spotkaniu uczennica nowosądeckiego Gimnazjum nr 3 Natalia Stanuch.
Po Mszy Św. w sali 26 Domu Katechetycznego spotkali się Seniorzy, by wspólnie odmówić modlitwę za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II, zaśpiewać ulubione pieśni Papieża, i wreszcie posilić się „papieskimi” kremówkami, przygotowanymi po mistrzowsku przez członkinie Akcji Katolickiej. Tę część spotkania poprowadziła p. Maria Szczepankiewicz, szefowa Klubu Seniora.
Potem zaproszono Gości do amfiteatralnej sali „Wieczernik” na projekcję filmu, powstałego w II rocznicę śmierci Ojca Św Jana Pawła II w kwietniu 2007r. Twórcami filmu są p. Bożena Kwitowska i p. Michał Sokołowski. Adresatem filmu była pierwotnie młodzież Gimnazjum nr 3, ale – jako że tegoroczny Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II - wychowawca młodych”, uznaliśmy, że warto pokazać go także „młodym tamtych czasów”. Wtedy, kiedy Papież rozpoczynał swoją posługę, my byliśmy młodzi i to do nas bezpośrednio przemawiał; nam też pozostawił swoją wielką spuściznę – jako dar i zadanie. Teraz naszym moralnym obowiązkiem jest przekazanie ponadczasowego nauczania Jana Pawła Wielkiego następnemu pokoleniu.
O spotkaniu w Klubie Seniora AK informowało w przeddzień radio RDN Małopolska, a na projekcji obecni byli przedstawiciele mediów: red. Grzegorz Brożek z „Gościa Niedzielnego” i red. Wojciech Chmura z „Dziennika Polskiego”, którzy zamieścili relacje w swoich pismach.

Zdjęcia:
Wojciech Chmura