Sztandar AK w Grybowie

W niedzielę 30 maja br. w Bazylice Mniejszej odbyła się uroczystość  poświęcenia sztandaru Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  Eucharystii przewodniczył Ks. Biskup Stanisław Salaterski, który wygłosił homilię i dokonał aktu poświecenia sztandaru. W koncelebrze brał udział ksiądz Prałat Proboszcz. W liturgię włączyli się członkowie naszego Oddziału i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Było to dla nas doniosłe  wydarzenie, ogromny zaszczyt i duma, że wreszcie mamy swój sztandar.

Sztandar został ufundowany dzięki staraniom członków POAK i wsparciu  Asystenta kościelnego Księdza Prałata Proboszcza Ryszarda Soroty.  Na awersie umieszczono symbol AK, natomiast na rewersie widnieje wizerunek patronki  naszej parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.  Sztandar jest symbolem wspólnoty, jak również idei i wartości, które Akcja Katolicka chce urzeczywistniać. Będzie on towarzyszył  nam  podczas ważnych uroczystości.

Prezes POAK
Barbara Machaczek