Wielki Post w Barcicach

Od wielu lat, w każdą niedzielę Wielkiego Postu Akcja Katolicka w Barcicach przewodniczyła nabożeństwom Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Drogi Krzyżowej odprawianych bezpośrednio przed Gorzkimi Żalami.
Razem z członkami Akcji Katolickiej modliło się wielu parafian. Tradycyjna forma odprawiania Drogi Krzyżowej z wędrującym Krzyżem od stacji do stacji i starannie przygotowanymi rozważaniami bardzo dobrze wpisała się w praktyki wielkopostne naszej parafii, o czym najlepiej świadczy wysoka frekwencja i modlitewne zaangażowanie uczestników. Teraz widzimy lepiej, jak bardzo potrzebujemy wsparcia Jezusa na drogach naszego życia pokrzyżowanego pandemią wirusa, a może jeszcze bardziej nienawiścią do Krzyża.

Anna Jakubowska- Prezes POAK