Wydarzenia w POAK Chomranice

Pomimo trudnego okresu związanego z pandemią koronawirusa, członkowie POAK w Chomranicach starali się realizować zadania wynikające z harmonogramu przyjętego na 2020r. Wrzesień był miesiącem obchodów jubileuszu 25-lecia utworzenia po reaktywacji Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Modliliśmy się za nasze stowarzyszenie i powierzaliśmy wszystkie jego dzieła, księży asystentów i członków wstawiennictwu naszego patrona –  św. Jana Pawła II zarówno w parafii (4 września) jak i w diecezji (19 września). Tradycyjnie pod koniec września zorganizowaliśmy „Koronkę na ulicach miast” przy kapliczce w Chomranicach położonej przy drodze powiatowej. We wspomnienie Św. Jana Pawła II uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawionej w naszej intencji i poprowadziliśmy modlitwę różańcową.

Podczas peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Patronki Robotników, relikwii bł. Księdza Jerzego Popiełuszki i repliki Krzyża Nowohuckiego członkowie POAK poprowadzili koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz różaniec. Różaniec do granic Nieba w naszej parafii był odmawiany przez przedstawicieli poszczególnych grup działających w parafii, po wieczornej Mszy Świętej. Akcja Katolicka modliła się rozważaniami wg. Św. Jana Pawła II w dniu 4 listopada br.  W patronalne święto Akcji Katolickiej w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata łączyliśmy się duchowo przez Radio RDN Nowy Sącz i Małopolska z Księdzem Ordynariuszem i w tym dniu członkowie POAK włączyli się w oprawę wieczorowej Mszy Świętej.

Maria Jabłońska
                                                                                              Prezes POAK

Wydarzenia w POAK Chomranice. Pomimo trudnego okresu związanego z pandemią koronawirusa, członkowie POAK w Chomranicach starali się realizować zadania wynikające z harmonogramu przyjętego na 2020r. (Fotogaleria)